אריאל שרון וחמותי

סועאד עאמירי, פרופסור לארכיטקטורה באוניברסיטת ביר-זית ומחברת הספר "קפוצ'ינו ברמאללה (רשימות מן הסגר)", מספרת על זכרונותיה מפלישת כוחות צה"ל לרמאללה במהלך מבצע חומת מגן, בעת שאריאל שרון היה ראש ממשלת ישראל.

"כולכם ודאי זוכרים שבשנת 2003 ישראל כבשה מחדש את פלסטין הכבושה, שהיתה עוד לפני כן כבושה, והתעוררתי בוקר אחד והיו טנקים מול הבית שלנו. חמותי התגוררה באותה עת בגפה – תודה לאל – היא היתה בת 91 וגרה ליד המוקטעה. בעקבות המצב נאלצנו לחיות תחת עוצר במשך 42 ימים, ובפעם הראשונה שהעוצר הוסר ניסיתי להגיע לביתה של חמותי, אולי לא ממש בכל כוחי, אבל בכל מקרה לא הצלחתי. ניסיתי פעם נוספת, אבל הצבא הורה לי לשוב על עקבותי. בפעם השלישית הצלחתי להביא אותה שתגור איתנו תחת הסגר, ומצאתי את עצמי חיה תחת כיבוש כפול. אחד בתוך הבית, ושני מחוץ לבית. ולמען האמת, אינני יודעת לומר לכם איזה מהם היה יותר קשה. פעם אחת אמרתי לישראלים, יתכן שיום אחד אסלח לכם על מה שעשיתם לנו, אבל לעולם לא אסלח לכם על כך שגרמתם לחמותי לגור איתי במשך 42 ימים, שהרגישו כמו 42 שנים".    

צפו בהרצאה המלאה של עאמירי בכנס TEDx שנערך בשנת 2011 ברמאללה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew