לחופש נולדו

סרטים, מאמרים וקריקטורות לרגל יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי חיים במעבדות.

ניסוי, אחת, שתיים, שלוש. סרטון מבית היוצר של ארגון זכויות בעלי החיים האמריקאי PETA (אנגלית).

לחופש נולדו. סיפורים של שני כלבים שהצליחו לברוח ממעבדת הניסויים. סרט האנימציה "כלבי המגיפה" (The Plague Dogs) מבוסס על ספרו של ריצ'רד אדמס באותו שם. (אנגלית).

אני וחבריי הקטנים. פרופסור ויצטרדובל מדבר על הניסויים בתקופה המודרנית. (עברית).

הבנאליות של הרוע. דברים שנשא הסופר יואל הופמן בכנס למען בעלי חיים במעבדות שנערך החודש לפני 14 שנים. פורסם במקור על ידי האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים.

"לפני מספר חודשים השתתפתי בעימות בחיפה בין מצדדים ומתנגדים לניסויים בבעלי חיים. באותו מפגש באנו חצי שעה קודם, ומצאתי את עצמי יושב ליד אדם, קודם כל נקי מאוד, ריח דאודורנט מבית השחי והחולצה מעומלנת, ונכנסתי לשיחה אתו. היו לו משקפיים יקרים. דיברנו על הדירה והמקום. ארבעה כיווני אוויר יש לו. אחר כך דיברנו על מוסיקה. הוא שומע היידן ואוהב את הנדל. היה לו מבטא אנגלי והוא למד באנגליה. והוא גם בטכניון. באמת איש שאפשר להתיידד אתו, חשבתי לעצמי.

אחר כך, כשעלו לפאנל וישבו על הבמה, התברר שהוא מהאחראים לאספקת חיות המעבדה בטכניון, למעבדות השונות. איך היה הביטוי המדויק, כשמישהו תקף אותו, אני לא חושב שזה הייתי אני, הוא אמר במבטא האנגלי היפה הזה: "אנחנו לא יודעים מה הם מרגישים, כי אין להם שפה". ואז ידעתי שראיתי את פניה של המפלצת. איך קוראים למפלצת הזאת במיתולוגיה היוונית? מדוזה? שכל מי שרואה את פניה דמו קופא בעורקיו והוא הופך לאבן. ויש רק דרך אחת להרוג את המפלצת הזאת. להציב בפניה מראה שתראה את פניה שלה. מה אפשר להציב בפניה של המפלצת הזאת? אני חושב שהמראה היא הציוויליזציה המערבית".

לקריאת ההרצאה המלאה

שירה למען חלופות לניסויים בבעלי חיים. הזואולוג הבריטי ויליאם ראסל, אשר היה בין המדענים הראשונים שניסחו את שלושה העקרונות של חלופות לניסויים בבעלי חיים, נהג לעיתים לסיים את הרצאותיו בקטעי זימרה קצרים בעד מחקר מדעי מוסרי יותר. סרטון לזכרו של ראסל שהלך לעולמו לפני חמש שנים. (אנגלית).

עוד חלופה? בזוקה ג'ו ודני מחליטים לעשות ניסויים בבעלי חיים. (עברית).

מבוא לניסויים בבעלי חיים. סרטון מבית היוצר של ארגון PETA. (אנגלית).

מה קורה במעבדות? סרטון המציג את הניסויים הנפוצים ביותר בבעלי חיים. אזהרה: הסרטון כולל צילומים קשים, אך גם אם תחליטו לא לצפות בו, המציאות עדיין תהיה קשה. (אנגלית).

שחרור בעלי חיים. בליל הראשון של ינואר 2011, פעילי זכויות בעלי חיים בספרד פרצו למתקן גידול של כלבי ביגל המיועדים לניסויים, ושחררו 36 כלבים. המתקן, הנמצא בחבל קטלוניה, שייך לחברת הרלן, אחת הספקיות הגדולות בעולם של בעלי חיים למעבדות. הרלן גם מפעילה סניף גדול בישראל, והיא הספקית העיקרית של בעלי חיים לניסויים בישראל. (ספרדית).

סיפורו של בריצ'ס. בשבוע שעבר צוינו 26 שנים לפעולת החזית לשחרור החיות במסגרתה שוחררו גור הקופים בריצ'ס ו-467 בעלי חיים נוספים ממעבדות ניסויים באוניברסיטת קליפורניה. סרטון על שחרור בריצ'ס ותהליך השיקום האורך שעליו עליו לעבור. (עברית).

לקריאה נוספת:

האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים
יומן חייתי – סרטים על ניסויים בבעלי חיים
על הסכין: מדע, רווחים וניסויים בבעלי חיים – עודד וולקשטיין
הסרט על הקוף מאליש
ישראל נגד חוות מזור (סרטון)
חופש לקופי חוות מזור (אתר אינטרנט)
החזית לשחרור בעלי החיים: מי, מה ולמה? – אינגריד ניוקירק

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew