סופרמן מוותר על אזרחותו האמריקאית

סופרמן החליט לוותר על אזרחותו האמריקאית, דיווח אתר "קומיקס אליאנס". למרות היותו זר בארה"ב (כי הרי נולד בכוכב הלכת קריפטון), נחשב גיבור העל במשך שנים לסמל פטריוטי אמריקאי כפי שמעידים בבירור גווני תלבושתו בצבעי דגל ארה"ב.

אולם כל זה השתנה בחוברת הקומיקס החדשה בסדרת סופרמן (אקשן קומיקס מספר 900). בחוברת מסופר כיצד הצטרף גיבור העל האמריקאי להפגנות בלתי אלימות נגד המשטר האיראני שנערכו ברחובות טהרן. אולם עד מהרה התברר כי ממשלת איראן מתייחסת אל סופרמן בתור זרוע של ממשלת ארה"ב, ולכן ראתה בהצטרפותו למפגינים פעולת מלחמה אמריקאית.

סופרמן הבין כי היה זה תמים מצדו להניח כי מעשיו לא יתפרשו כהתערבות פוליטית אמריקאית באיראן, ולכן החליט לשאת נאום בעצרת האו"ם כדי להודיע על כוונתו לוותר על אזרחותו האמריקאית ולהפוך מגיבור על הפועל על פי האינטרס הלאומי של ארה"ב בלבד לכזה המשקף נקודת מבט גלובלית. "העולם קטן מדי מכדי שאגביל את עצמי לזהות לאומית אחת בלבד", אומר סופרמן בחוברת הקומיקס החדשה.

כעת נותר רק לקוות כי קפטן ישראל, גיבור העל הציוני חדש, יחליט ללכת בעקבותיו של סופרמן, ולזנוח את ניסיונותיו לסייע לתעמולה (סליחה, הסברה) של ישראל נגד הפלסטינים.

לקריאה נוספת בענייני קומיקס

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew