הצד האפל של ויליאם וקייט

במהלך היממה שקדמה לחתונה של הנסיך ויליאם וקייט מידלטון, עצרה משטרת בריטניה עשרות פעילים פוליטיים, בהם אנרכיסטים רבים, בניסיון להשתיק כל ביקורת או מחאה על החתונה המלכותית.

בין השאר, עצרה המשטרה בביתם שלושה חברי קבוצת תיאטרון רחוב לונדוני שהתכוונו לערוך מיצג מחאה תחת הכותרת "חתונת הזומבים" שכלל גיליוטינה תוצרת בית ובובות של בני משפחת המלוכה. העילה למעצר היתה "קשירת קשר להפרת הסדר הציבורי".

ביממה שקדמה לחתונה פשטו שוטרים גם על לפחות שלושה מרכזים חברתיים וסקווטים בלונדון וביצעו עשרות "מעצרי מנע" של פעילים פוליטיים, בהם גם צ'רלי ויץ', מייסד משטרת האהבה, אשר נעצר בגין "קשירת קשר לגרימת מטרד ציבורי".

עבור מי שאינו מכיר את משטרת האהבה – הנה הם בפעולה ברובע העסקים של לונדון.

למרות שורת המעצרים והוצאת צווי הרחקה מלונדון ללמעלה מ-100 פעילים פוליטיים, התקיים בכיכר סוהו אירוע המחאה "חתונת הזומבים", ומשתתפי האירוע אף הספיקו לחלק לשוטרים בלבוש אזרחי פרוסות מעוגת חתונת הזומבים בטרם נעצרו (צפו בצילומים).

כיממה לפני החתונה המלכותית התגייסה גם פייסבוק למלחמתה של משטרת בריטניה נגד חופש הביטוי, וחסמה את הדפים של כ-50 קבוצות בריטיות הנאבקות נגד הקיצוצים בשירותים החברתיים במדינה. בדומה לחסימת דפי פייסבוק של ארגוני שמאל בישראל מוקדם יותר השנה, גם בבריטניה העילה לחסימה היתה העובדה שהארגונים השתמשו בפרופילים אישיים במקום "דפי חברה". עם זאת, עיתוי חסימת הדפים – ביום החתונה המלכותית ובסוף השבוע של האחד במאי – מעורר חשד כי הרשת החברתית הגדולה בעולם שיתפה פעולה עם רשויות אכיפת החוק בבריטניה. (כנסו לדף שנפתח בפייסבוק במחאה על הצנזורה).

זו כמובן אינה הפעם הראשונה שבה פייסבוק מנצלת את כוחה לרעה. ובכל זאת, עדיין יש 10 סיבות טובות להירשם לפייסבוק.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew