בית משפט: "החזית לשחרור בעלי חיים אינה ארגון פשע"

התפתחות דרמטית בפרשיית פעילי זכויות בעלי החיים העצורים באוסטריה. בית המשפט החליט לזכות מכל האישומים את 13 הפעילים שהואשמו ב"הקמת ארגון פשע", והשמיע ביקורת חריפה על משטרת אוסטריה.

תחילת הפרשיה במאי 2008, אז פשטה משטרת אוסטריה, בצעד אשר עורר מחאה חריפה בקרב ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, על בתיהם של עשרות פעילי זכויות בעלי חיים, ומשרדיהם של ארבעה עמותות אוסטריות למען זכויות בעלי חיים. חלק מהפעילים הושלכו לכלא לתקופות של יותר משלושה חודשים – אף כי לא הוגש נגדם כתב אישום.

כעת אישר בית המשפט את מה שפעילי זכויות בעלי חיים ברחבי העולם טענו מאז הרגע הראשון – הם חפים מפשע. פסק הדין מפתיע בחריפותו, ומאשים את משטרת אוסטריה בהתנהלות כושלת ואף בלתי חוקית. על פי פסק הדין, משטרת אוסטריה שיקרה בבית המשפט, ביצעה חקירות בלתי חוקיות, ואף ניסתה לטייח עובדה זו על ידי הגבלת גישה למסמכים.

בנוסף קבע פסק הדין כי ארגוני זכויות בעלי החיים אינם ארגוני פשע, וכי החזית לשחרור בעלי החיים אינה ארגון פשע אלא אידיאולוגיה המבוססת על שוויון בין בני אדם לבעלי החיים. "אין זה פשע להסכים עם פעולות החזית לשחרור בעלי החיים" נטען.

עלויות המשפט מסתכמות בשבעה מיליון יורו (35 מיליון שקלים). בראיון חסוי סיפר קצין משטרה אוסטרי לעיתונות כי "כאשר אנו חוקרים סוחרי סמים, סוחרי פורנו ילדים, או את המאפיה הרוסית, התקציב תמיד מהווה בעיה. במקרה של המשפט הזה, התקציב היה בלתי מוגבל".

נשאלת השאלה המתבקשת – האם רק רדיפת הצדק עמדה מאחורי פעולותיהם של משטרת אוסטריה והתביעה? אם התשובה היא כן, מתעוררות שאלות קשות ונוקבות על התנהלותם בשנים האחרונות של שני הגופים.

עוד באותו עניין:

אקטיביזם פוליטי באוסטריה

מחאה במשחק גביע דייויס: פעילים פרצו למגרש בשל פגיעה בחופש הביטוי באוסטריה

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew