מזל"ט של צבא ארה"ב הועמד לדין בגין הרג אזרחים באפגניסטן

מזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) מסוג "פרדטור" של צבא ארה"ב הועמד למשפט בבית דין צבאי לאחר שהרג יותר מ-300 אזרחים בהפצצת חתונה באפגניסטן בחודש ספטמבר האחרון.

ההפצצה שביצע כלי הטיס הבלתי מאויש פרדטור TR425 עוררה ביקורת חריפה ברחבי העולם, וכזכור בעקבות האירוע מיהר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לקרוא לפתיחת חקירה של נסיבות האירוע. בהמשך הגיש הפנטגון אישומים נגד המזל"ט בטענה כי הוא פעל לבדו ועל דעת עצמו.

"הראיות מוכיחות כי לא היה ולו חייל אמריקאי אחד במרחק של 100 מייל ממקום התקרית", אמר דובר הפנטגון תאודור קוטי. "כולנו מזועזעים מכך שהמזל"ט הפר באופן כה בוטה את כללי ההתנהלות בשדה הקרב", הוסיף. התביעה במשפט הציגה גם שלל ראיות לגבי עברו האלים של המזל"ט, ופסיכיאטרים צבאיים העידו כי פרדטור TR425 סובל מהפרעת אישיות.

לידי מהדורת החדשות של The Onion הגיעו הקלטות של החקירה הנגדית של המזל"ט בבית המשפט. "האם אין לחיי אדם שום ערך בעיניך?", הטיח התובע במזל"ט. "האם המעגלים החשמליים שלך מעוותים עד כדי כך שאיכשהו הצלחת לשכנע את עצמך שאתה מסייע בכך לארצך? למעשה, נדמה היה שאתה שואב הנאה מהרג האנשים החפים מפשע הללו. אתה אפילו תיעדת את מעשייך בוידיאו. אתה מבייש את הדגל שמצויר עליך", הוסיף התובע.

הפנטגון העריך עוד כי יתכן שהמזל"ט היה שיכור בעת שביצע את הטבח, וציין כי מדובר בתפוח רובוטי רקוב אחד בלבד.

עוד באותו עניין:
לפגוע במחבלים מהכיסא בחמ"ל
מהפכת הרובוטיקה ומלחמות במאה ה-21

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew