להציל את הבית של עיד

בנובמבר 2009 הוציא המנהל האזרחי צווי הריסה על 11 מבנים מסוגים שונים (מבני מגורים מאבן ומפח, מבני שירותים, אוהלים ומחסן מפח) בשני מתחמי המגורים שבהם מתגוררים חמישה בתי-אב (למעלה מ-100 נפשות) באום אלח'יר, אותם בתי-אב שאיתרע מזלם וההתנחלות כרמל הוקמה על גבם לפני כשלושים שנה.

בעקבות הוצאת צווי ההריסה החלה פעולה משפטית לביטול הגזירה. פעולה זו שמנהלים שני עורכי דין בשנה וחצי האחרונות, נחלה הצלחה חלקית במה שנוגע לעיכוב פעולות ההריסה במתחם המגורים הצפוני יותר, אותו מתחם שבית המשפט הכיר בבעלות הפרטית של יושביו על אדמותיו במשפט שהתנהל בתחילת שנות השמונים.

בה בעת, התהליכים המשפטיים שהתנהלו בנוגע לצווי ההריסה במתחם הדרומי יותר, שבית המשפט לא אישר בזמנו את תוקף הבעלות הפרטית של יושביו על אדמותיו (אף על פי שאדמות אלה נרכשו על-ידם כדת וכדין בתקופת השלטון הירדני) הגיעו כעת לידי מיצוי. המוצא האחרון שנותר כדי לשנות את גזרת ההריסה במקום זה או לפחות לעכב אותה, היא עתירה לבג"ץ שתוגש על-ידי עו"ד המייצג את התושבים. תושבי המתחם האמור באום אלח'יר פונים אליכם לעזרה במימון העתירה לבג"ץ שעלותה (אגרת בית-משפט+סקר) מסתכמת ב-2,700 ₪.

בין המבנים המיועדים להריסה במתחם זה מצוי גם בית מגוריו של עיד הד'לין, אמן מקומי אשר אליו ואל עבודתו ניתן להתוודע בסרטון הקצר הבא:

אשתו של עיד, נעמה ילדה השבוע במזל טוב את בתם השנייה- לין (אחות לסדין).
לפרטים נוספים ולהגשת עזרה ניתן לפנות לאהוד קריניס בכתובת:

[email protected]

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew