דארת' ויידר: אובי-וואן קנובי מת

אובי-וואן קנובי, מי שעמד מאחורי כמה מההתקפות ההרסניות ביותר נגד האימפריה הגלקטית והמבוקש מספר אחד בגלקסיה, נהרג בקרב מול כוחות של האימפריה סמוך לכוכב אולדרון, הודיע היום דארת' ויידר.

דארת' ויידר מודיע על הריגתו של אובי-וואן קנובי

במסיבת עיתונאים שערך בשעת לילה מאוחרת באגף המזרחי של הארמון האימפריאלי, הכריז ויידר כי "הצדק נעשה" וחשף כי סוכנים של צבא האימפריה וחיילי סער הצליחו לאתר את מקום המחבוא של קנובי, אחד ממנהיגי מרד אבירי הג'דיי שהצליח לחמוק מידי האימפריה במשך כמעט שני עשורים.

גורמים באימפריה הגלקטית ציינו כי קנובי התנגד למעצרו ולבסוף נהרג מידי החרב אור של ויידר עצמו. בהמשך הושלכה גופתו לחלל, ככל הנראה כדי למנוע את הפיכת הקבר שלו למוקד לעליית רגל של תומכיו.

המתחם בו הסתתר אובי-וואן קנובי

החדשות אודות מותו של קנובי עוררו פרץ של שמחה, והמונים נאספו סמוך לארמון האימפריאלי, נופפו בדגלים, וצעדו סיסמאות כמו "יחי הקיסר! יחי דארת' ויידר!".

"זה קרוב לשני עשורים קנובי משמש כמנהיג וסמל מרד הג'דיי", נאמר בהודעה שפירסם מסדר הסית', ואשר שודרה לכל הגלקסיה. "מותו של קנובי הוא ההישג המשמעותי ביותר עד היום במאמצי האימפריה להביס את המורדים. אך מותו אינו מסמן את סופו של המאבק. אין ספק שהמורדים ימשיכו לנסות לבצע תקיפות נגדנו, ולכן נמשיך לעמוד על המשמר".

חיילי סער חוגגים את מותו של אובי-וואן קנובי

חיילי סער חוגגים את מותו של אובי-וואן קנובי

חיסולו של אובי-וואן קנובי הוא רגע מכריע במאבק של כוחות האימפריה נגד הטרור, ומהווה הישג בעל ערך סמלי במלחמה חסרת הפשרות נגד אלו שהחליטו למרוד באימפריה לאחר סיום מלחמות המשובטים. עם זאת, כעת נותר לראות האם מותו של קנובי אמנם יסמן מפנה במאבק נגד המורדים.

ויידר סירב לבקשות העיתונאים לפרסם צילומים של גופתו של קנובי, בטענה שהם "קשים מדי" עבור הציבור הרחב.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew