האמת יוצאת לאור: התרחשה התכה גרעינית בשלושה כורים ביפן

למעלה מחודשיים לאחר שרעש אדמה וגלי צונאמי גרמו לתקלות ופיצוצים בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה, הודתה חברת טפקו, המפעילה את תחנת הכוח, כי התרחשה התכה גרעינית בשלושה כורים בתחנה.

במסיבת עיתונאים שערכה הנהלת טפקו אישרה החברה כי מוטות הדלק של כורים מספר 1, 2 ו-3 הותכו כבר בימים הראשונים שלאחר רעש האדמה וגלי הצונאמי שהכו ביפן ב-11 במרץ. מהנדסים של טפקו אשר נכנסו מוקדם יותר החודש בראשונה לכור מספר אחד בפוקושימה, סיפרו כי ראו שהשליש העליון של מוטות הדלק של כור מספר 1 נחשפו לאוויר והותכו, ויצרו שלולית דלק רדיואקטיבי מותך. עד לפני שבועיים עוד העריכה טפקו כי ליבת הכור הוצפה במספיק מים כדי להבטיח את יציבותם של מוטות הדלק.

ארגון גרינפיס הזהיר החודש כי המצב בכור מספר 1 עלול להחמיר במהירות במקרה שהלַבָּה הרדיואקטיבית תצליח להתיך את דרכה החוצה מכלי הקיבול.

ראש ממשלת יפן, נאוטו קאן, הודיע החודש כי ממשלתו מתכננת לזנוח תוכניות להרחבת השימוש באנרגיה גרעינית, ובמקום זאת להפוך את האנרגיה המתחדשת לחלק עיקרי במדיניות האנרגיה של יפן. קאן אמר עוד כי בכוונתו לבחון מחדש את המדיניות שלפיה תחנות כוח גרעיניות היו אמורות לספק עד שנת 2030 יותר ממחצית צריכת האנרגיה במדינה. "לדעתי, חיוני לפעול לקידום האנרגיה הטבעית והמתחדשת כגון רוחות ואנרגיית שמש", אמר קאן. יפן, ש-54 כוריה הגרעיניים מספקים 30% מתצרוכת החשמל שלה, תכננה בעבר לבנות ב-20 השנים הבאות כ-14 כורים חדשים.

לקריאה נוספת:
תנו לאטום לנצח

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew