הנכבה מעולם לא הסתיימה

הנכבה הפלסטינית מעולם לא הסתיימה. מה שהתחיל עם חומה ומגדל ממשיך היום עם חומת ההפרדה והחומות של גבעת אנדרומדה, מה שהתחיל עם הרס הבתים כדי שלא יחזרו הפליטים ממשיך עם טירוף הניקיון האתני היום, שכחתה והכחשתה של החרבת החברה הפלסטינית של אז היא עיוורוננו להחרבתה היום.

(מתוך אתר זוכרות).


 זכות השיבה  "יש לפליטים הפלסטינים הזכות המוסרית לחזור לישראל באותה מידה שיש ליהודי רוסיה הזכות לעלות לישראל". (הפילוסוף פרופ' יהושע בר הלל, גיליון חג הפסח של העיתון "למרחב", אפריל 1967).

קטעים מתוך הסרטים "התערבות אלוהית" ו"הזמן שנותר" של במאי הקולנוע הפלסטיני אליה סולימאן.


 זוכרות את הנכבה  הדבקת שלטי "כמעט שכחתי" ברחובות תל אביב. צילום ועריכה: קרן שעיו (אקטיביסטילס).


 בעזרת השם  מלחמת החורמה של הרשויות בערים מעורבות נגד יוזמה שיהיו גם קצת רחובות עם שמות מהתרבות וההיסטוריה הערבית.


 משטרת מחשבות  בחודש מרץ 2011 אישרה הכנסת את "חוק הנכבה" אשר מאפשר למדינה לשלול מימון ממשלתי מגופים אשר מציינים את הנכבה. שנתיים קודם לכן, בקיץ 2009, הוחלט במשרד החינוך להסיר את המושג "נכבה" מתוכנית הלימודים במגזר הערבי. (איור של סיון הורביץ).


 חוק הנכבה – בגרמנית זה נשמע רע יותר  פעולת מחאה נגד חוק הנכבה בערב יום העצמאות 2011. מתוך אתר זוכרות.


 פלסטין גיבורת-על  קטע מתוך הסרט "התערבות אלוהית" של במאי הקולנוע הפלסטיני איליה סולימאן. טוב נו, חכמה על מאבטחים, נראה אותה מול קפטן ישראל.


 על כל פעולה – יש תגובה  סרטון של קמפיין Never Before.


 מדינת ערב היהודית  בשנת 2020 לערך יהיה רוב ערבי בשטח שבין הירדן לים, וללא פיתרון אחר נראה כי תיווצר מדינה דו לאומית. כדי להתכונן מראש, הלכו איתמר רוז ויוסי עטיה לטייבה כדי לנסות לבנות את חזון מדינת ערב היהודית.


 בשיבת הפליטים ננוחם  (מודעה מבית היוצר של אנרכיסטיות נגד הגדר)


 אם תרצו או לא תרצו – היתה נכבה  חנדלה מופיע כשגבו לצופה וידיו משולבות מאחורי הגב, על מנת לתאר את הפסיביות וחוסר האונים של הפליט הפלסטיני אל מול כוחות חזקים ממנו. הילד מופיע תמיד עם בגדים קרועים וברגליים יחפות, והוא עדות דוממת לעוני, להזנחה ולרעב במחנות הפליטים. (האיור של חנדלה מאת נאג'י אל-עלי). כרזה מתוך פרויקט "אם תרצו הכל שקרים".


 נשים פלסטיניות מדברות על האסון  במהלך מלחמת 1948, המלחמה שבעקבותיה הוקמה מדינת ישראל, קרוב למיליון פלסטינים גורשו מבתיהם ולמעלה מ-500 כפרים פלסטינים הוחרבו. אירועים אלו נקראים בערבית "נכבה" – אסון. סרט של רנין ג'רייס, עמותת זוכרות.


(מחמוד דרוויש, מתוך השיר "נצח הצבר")

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew