תעשה שיחה – תהרוג דבורה

חוקרים בשווייץ קבעו כי הגורם לנפילה החדה באוכלוסיית הדבורים בעולם הוא טלפונים סלולריים. 83 מיליון ניסויים שערכו העלו כולם את אותה תוצאה: האותות שמשדרים מכשירי הסלולר לא רק גורמים לבלבול הדבורים, הם גם עלולים להביא למותן. היות שיש כיום בעולם יותר מחמישה מיליארד מכשירי סלולר, לדבורים לא נותר כמעט לאן לברוח.

המחקר החדש גילה כי דבורים חשות באותות המשודרים מטלפון סלולרי כאשר הוא מצלצל, וכי הן משמיעות זמזום רם במיוחד בזמן שיחות. הדבורים מפרשות את אותות הסלולר כאזהרה לעזוב את הכוורת, אולם התדר מבלבל אותן ופוגע ביכולתן לנווט ולעוף. המחקר העלה עוד כי עוצמת זמזום הדבורים עולה פי עשרה כאשר מתבצעת שיחה בסלולר סמוך אליהן.

השלכות מגיפת הסלולר הגלובלית כבר מורגשות בכל רחבי תבל. אוכלוסיית הדבורים בארצות הברית ובבריטניה ירדה בכמחצית בשלושים השנים האחרונות – תקופה שבה הלך וגבר השימוש במכשירי סלולר. תופעה דומה של התמוטטות מושבות דבורים נצפתה בשלל מדינות, ובהן איטליה, ספרד, גרמניה, שווייץ וישראל.

היעלמות הדבורים עלולה לגרום לנזקים קשים לעולם הצומח, שכן דבורים מאביקות צמחים רבים. יש הגורסים כי בלעדיהן ייעלמו שלל פירות כמו תפוחים ואגסים, מלונים וקישואים – שלא לדבר על פרחים. לפי ההערכות, שליש מהמזון שצורכת האנושות תלוי בדבורים.

עוד בעניינים סלולריים:
הסלולרי שלך מסגיר אותך
זהירות! צה"ל מצותת לך לשיחות גם באירופה
החזית נגד הסלולר לקחה אחריות על הפלת הרשת של סלקום
מגזר הסלולר תובע את עצמו לדעת

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew