סבתות קראטה בשכונות העוני של קניה

סבתות בשכונות העוני של ניירובי החלו לערוך שיעורי הגנה עצמית בעקבות העלייה במספר הנשים המבוגרות המותקפות מינית בבירת קניה, דיווח אתר החדשות "גלובל פוסט". שיעור הנאנסות בניירובי בשנה שעברה שהיו מעל גיל 60 הגיע לכמעט 20%. ההסבר לעלייה במספר הנאנסות המבוגרות טמון בכך שאנסים מניחים כי קורבנות לא צעירות אינן חולות באיידס, וכי יהיה קל יותר להתגבר על התנגדותן.

מרבית הנשים שמשתתפות בשיעורי אמנויות הלחימה, חלקן בשנות ה-80 וה-90 לחייהן, מתגוררות בגפן בבתי לבנים פשוטים בני חדר אחד. לדבריהן הן נאלצות לסמוך על עצמן היות שהמשטרה עורכת סיורים בשכונות העוני רק לעיתים נדירות.

שיעורי ההגנה העצמית כבר מתחילים לשאת פרי. אחת המשתתפות, סבתא בת 70, הצליחה להדוף ניסיון אונס בביתה. "יום אחד, הגברים הצעירים הללו באו לבית שלי. אחד תפס אותי בשמלה, אבל הייתי זריזה מדי עבורו. תפסתי ביד את איבריו הפרטיים, וכאשר הוא צעק, השכנים שמעו והגברים נמלטו".

גלדיס, משתתפת אחרת בשיעורים שמעידה על עצמה כי היא מתקרבת לגיל 100, אומרת: "אני מתפללת כל הזמן שהם לא יבואו. אבל אם גבר צעיר ינסה לאנוס אותי, עכשיו אני כבר יודעת איפה לפגוע בו".

משתתפת נוספת בשיעורים, ביאטריס בת ה-68 המטפלת בחמישה נכדים ונחשבת לאחת התלמידות המצטיינות, מסבירה: "נהוג לחשוב שמרבית הבחורות הצעירות את נשאיות איידס, והיות שמרביתנו כאן אלמנות מבוגרות, הם מניחים שאנחנו לא פעילות מבחינה מינית, וכי לכן בטוח לקיים יחסי מין איתנו".

"כאשר התחלתי לעבוד עם הסבתות, הן חששו וחשבו לעצמן: אנחנו נעשה קראטה? לא, זה בשביל צעירים", סיפרה שילה קריוקי, בת 29, שמעבירה שיעורי הגנה עצמית בשכונות העוני של ניירובי מאז שנת 2007. "אבל אחרי שישבנו איתן והראנו להן שמדובר בשיטות פשוטות, הן החלו להתאמן ברצינות", הוסיפה קריוקי. "עבורן זאת דרך לומר לעולם שאת לא אוהבת את מה שהבחורים הצעירים האלה עושים לך, וגם דרך לומר להם להפסיק".

עוד באותו עניין:
לזקנים חוכמה
"הסבתות הזועמות" בקנדה מבצעות את שיר השלום "Last Night I Had the Strangest Dream"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.