"רונלד מקדונלד צריך לפרוש"

בעקבות הקריאות בארה"ב לליצן רונלד מקדונלד לצאת לגמלאות בשל נטייתו הבלתי נשלטת לעודד ילדים לאכול ג'אנק פוד, יצא מנכ"ל רשת המזון המהיר מקדונלדס להגנת הליצן המפורסם.

מנכ"ל מקדונלדס, ג'ים סקינר, הכריז כי מודעות שפורסמו בעיתונים בארה"ב השבוע שקראו לפרישת רונלד מקדונלד גררו גל של פניות למשרדו מצד הורים ולקוחות אשר התחננו בפניו כי יגן על זכותם לבחור לאכול מזון לא בריא. "אנחנו מאמינים בתהליך הדמוקרטי וגם בכירי הממשל מאמינים בתהליך הדמוקרטי", אמר סקינר באסיפה השנתית של בעלי מניות מקדונלדס. "מדובר כאן בזכות לבחור".

אפרופו דמוקרטיה, הצעת החלטה לחייב את מקדונלדס לפרסם דו"ח על הצעדים בהם הרשת נוקטת כדי לסייע לצמצום בעיית השמנת היתר של ילדים בארה"ב, זכתה לתמיכה של 6% בלבד מבעלי המניות בהצבעה שנערכה באסיפה השנתית.

מודעות שפורסמו השבוע במספר עיתונאים בארה"ב על ידי ארגוני רופאים ומומחים מתחום הבריאות דרשו ממקדונלדס להפסיק לשווק לילדים מזון עתיר קלוריות הכולל כמות גדולה של מלח, שומן וסוכר – בין אם באמצעות צעצועים בארוחות ילדים ובין ואם בעזרת דמותו של רונלד מקדונלד.

המאבק נגד הרגלי התזונה הלא בריאים שמעודדת מקדונלדס עלה מדרגה בחודש פברואר כאשר ארגון "צבא שחרור המזון" חטף את רונלד מקדונלד ואיים להוציא אותו להורג. בסרטון שפירסם הארגון, בו נראה הליצן עם שק על ראשו מוקף בחמישה אנשים החובשים כובעי גרב שחורים, איים דובר הקבוצה להוציא להורג את רונלד במידה שרשת המזון המהיר מקדונלדס לא תספק תשובות על שאלות הנוגעות לבריאות מוצריה ואופן ייצורם.

לא נשתוק עוד בשעה שהמזון שאנחנו אוהבים נהרס בשל תאוות בצע ואדישות", נאמר בהודעת הארגון. בהמשך הוצגו למקדונלדס שמונה שאלות הנוגעות בין השאר למידע על תהליך ייצור מזון הרשת, כמות הפסולת שהיא מייצרת, אחריותה להשמנת יתר של לקוחות וסירובה להשתמש בבשר אורגני. צבא שחרור המזון אף פירסם סרטון המתעד את חטיפתו של רונלד מקדונלד, לאור יום, מסניף רשת מקדונלדס:

אם אנחנו כבר עוסקים ברשעותו של רונלד מקדונלד, אז אי אפשר שלא להזכיר שהליצן לוהק לתפקיד הפושע בסרט האנימציה זוכה האוסקר לוגורמה.

עוד באותו עניין:

מזון מהיר, רווחים שמנים

איך הפסקתי לפחד והתחלתי לאהוב את מקדונלדס

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew