מלחמת הכוכבים: מציאות ודמיון

מדי שנה, ברביעי במאי, חוגגים מעריצי סדרת סרטי "מלחמת הכוכבים" את יום מלחמת הכוכבים הבינלאומי. סדרת סרטי המדע הבדיוני המצליחה בהיסטוריה השאירה את חותמה על התרבות הפופולרית בשלל דרכים, החל מתופעת דת הג'דיי וכלה במסורת יום הגאווה של החנונים. הנה מבחר דוגמאות.

 התסריט המקורי של מלחמת הכוכבים 

מעט מאוד אנשים מודעים לכך שהטיוטה המקורית של תסריט "מלחמת הכוכבים" לא נכתבה על ידי הבמאי ג'ורג' לוקאס, אלא על ידי פעיל סביבתי. הסופר והפעיל הסביבתי האמריקאי דריק ג'נסן מציג את גירסת ארגוני הסביבה של "מלחמת הכוכבים". (קטע מתוך הסרט END:CIV).

 אמנות רחוב פוגשת את מלחמת הכוכבים 

עמוד בטון למניעת חניה על המדרכה במדינת וושינגטון בארה"ב הפך לרובוט R2D2 מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים.

והנה יצירה של אמן הרחוב הבריטי ג'יימי פול סקנלון.

 מלחמת הכוכבים – גירסת הצופים 

בשנת 2009, הוזמנו חובבי הסרט להשתתף בפרויקט יוצא דופן באינטרנט. פרויקט Star Wars Uncut הזמין את הגולשים ברשת ליצור גרסאות משלהם לסצנות קצרות מתוך הסרט הראשון בסדרה ("תקווה חדשה"). אלפי גולשים נענו לאתגר, ויצרו על פי ראות עיניהם שלל גירסאות ל-472 סצנות בנות 15 שניות שאליהן חולק הסרט. התוצאה לפניכם.

פרויקט המשך שהחל בשנת 2012 מבקש ליצור גירסת גולשים לסרט השני בסדרה, "האימפריה מכה שנית".

 טרור, פוליטיקה והרס הדמוקרטיה מבפנים 

רבים מהצופים בסדרת סרטי "מלחמת הכוכבים" לא שמים לב לעלילה הפוליטית שמלווה אותה: סיפורו של משטר שיוצר בעצמו איום חיצוני כדי להצדיק מלחמות, מתוך מטרה לחזק את כוחו הפוליטי מבית. "זאת לא הפעם הראשונה שבה פוליטיקאי יוצר מלחמה על מנת להישאר בשלטון", ציין פעם לוקאס, בהתייחסו לדמותו של אביר הסית הרשע פלפטין. סרטון על העלילה הפוליטית של "מלחמת הכוכבים".


ראייה נוספת להתממשות הנבואה הפוליטית של "מלחמת הכוכבים" בעולמנו אנו, היתה מסיבת העיתונאים הדרמטית שערך החודש דארת' ויידר, ואשר בה הודיע על חיסולו של אובי-וואן קנובי – המבוקש מספר אחד בגלקסיה ומי שעמד מאחורי כמה מהתקפות הטרור הנפשעות ביותר נגד האימפריה הגלקטית.

והנה דמויות מסרטי "מלחמת הכוכבים" באירוע קמפיין הבחירות של מפלגת האינטרנט של אוקראינה.

 מלחמת הכוכבים: אלתורים 

הצטלבות מעניינת נוספת בין "מלחמת הכוכבים" למציאות התרחשה כאשר קבוצת Improv Everywhere הציגה בקרון רכבת תחתית בניו יורק את הסצינה הראשונה מתוך "מלחמת הכוכבים", בה נפגשים הנסיכה ליאה ודארת ויידר. (עוד פה).

קבוצת Improv Everywhere גם ביצעה מתיחת אחד באפריל בהשתתפות ג'אר ג'אר בינקס.

והנה מאחורי הקלעים של המתיחה.

 דוקטור סוס פוגש את מלחמת הכוכבים 

האנימטור ג'ייסון פלץ החליט לשלב את אהבתו לספריו של דוקטור סוס ולסרטי מלחמת הכוכבים בסדרה של ציורים.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew