"ישראל זנחה את ערכי היהדות"

ממשלת ישראל זנחה את הערך של תיקון עולם ופועלת בניגוד לערכי היהדות בכל הקשור לפלסטינים, אמרה ריי אבילאה, יהודיה-אמריקאית ובתו של ישראלי לשעבר שהוכתה ונעצרה לאחר שצעקה קריאות מחאה בזמן נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס בארה"ב.

"מעשיה של ישראל כלפי הפלסטינים מנוגדים לערכי היהדות", אמרה אבילאה, בת 28, בראיון לתוכנית Democracy Now. "הערך של תיקון עולם, כלומר הרצון לרפא את העולם, לא קיים אצל ממשלת נתניהו. עלינו להשיב לעצמנו את הערכים הללו, ולומר שהמדיניות של נתניהו אינה לטובת היהדות או כל דת אחרת".

"ביבי טען בנאומו כי גבולות 1967 אינם ברי הגנה, אולם לדעתי הכיבוש והרעבת הפלסטינים בעזה הם מעשים שלא ניתן להגן עליהם או להצדיק אותם", הוסיפה אבילאה, אשר נולדה בקליפורניה לאב ישראלי, בשיחה עם אתר ynet.

אבילאה, פעילת ארגון השלום "קוד ורוד", קטעה השבוע לזמן קצר את נאום נתניהו בקונגרס לאחר שקראה במהלכו "די לכיבוש! עצרו את פשעי המלחמה של ישראל!". מיד לאחר שהחלה במחאה הלא-אלימה, הותקפה אבילאה על ידי פעילי השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק (הידועים באהדתם לחופש ביטוי) שישבו סמוך אליה. "הם התנפלו עלי ונפלתי לרצפה. הפעילים חנקו אותי והכו אותי. נגררתי החוצה על ידי שוטרים שעצרו אותי", סיפרה. אבילאה אושפזה בבית חולים בשל פגיעות בצוואר ובכתף, ובהמשך הגיעו לבית החולים שוטרים, אשר אזקו ועצרו אותה בגין הפרעה לעבודת הקונגרס והפרת הסדר הציבורי.

"רוב האנשים שישבו סביבי ביציע בקונגרס ענדו תגים של ועידת איפא"ק. לא ציפיתי מנציגים של שדולה גדולה וחזקה כל כך, להגיב באלימות כזו למחאה הלא אלימה שלי", אמרה אבילאה. "אחרי הקריאות שלי, נתניהו אמר: 'דבר כזה אפשרי רק בדמוקרטיה. אי אפשר היה לעשות כזו דבר במדינות אחרות כמו טוניסיה'. לדעתי דבריו מגוחכים. אם ככה נראית דמוקרטיה, שכאשר אתה מדבר בגלוי על חופש וצדק, מפילים אותך לקרקע, תוקפים אותם בכוח, ואז גוררים אותך לבית הסוהר – אז אני לא בטוחה שהייתי רוצה לחיות בדמוקרטיה כזו", הוסיפה.

"משפחתו של אבי היא מישראל", סיפרה אבילאה. "ביקרתי מספר פעמים בישראל, בגדה המערבית ובעזה. ראיתי את ההרס, את הכבישים המיועדים ליהודים בלבד, את החומה, את הפצצת עזה ואת חוסר השוויון. כאשר חזרתי לארה"ב, הרגשתי שאין לי ברירה אלא לדבר בגלוי למען צדק. אני חשה אחריות עצומה בתור יהודיה אמריקאית לפעול למען צדק ונגד פשעי המלחמה שישראל מבצעת בשמי כיהודיה".

עוד באותו עניין:
אתר CodePink
כתבה על המחאה היהודית בארה"ב נגד ועידת איפא"ק – The Real News

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. גיא
    יונ 18, 2016

    לגברת:משהו שאת לא כ"כ מחוברת אליו (כמה עובדות):בשנת 2006 ישראל עזבה חד-צדדית את רצועת עזה בתמיכת בעל החלומות שמעון פרס שטען שהפלסטינים ישתמשו ביישובים שפונו כדי ליישב את הפליטים ולקדם את הכלכלה (yeah,right)
    בפועל השטחים שפונו שימשו ומשמשים עד היום לירי רקטות על ישראל אבל את לא רואה ולא שומעת כי זה לא מתאים למציאות שיצרת לעצמך.מאז הנסיגה הגורם היחיד שמעביר סחורות ומזון וחשמל לעזה הוא ישראל למרות שממשל חמאס מכריז על עצמו בגלוי כישות עוינת ("כיבוש והרעבת עזה?).גם את זה את לא רואה ולא שומעת כי העיקר זה לפעול נגד ישראל ולעזאזל העובדות אז סליחה שקלקלתי קצת אבל אני מבטיח להמשיך

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew