האקרים פרצו למחשבי יצרנית המלחמות הגדולה בעולם

האקרים פרצו לרשתות המחשבים של יצרנית הנשק האמריקאית לוקהיד-מרטין, שרווחיה נסקו בעשור החולף הודות לשפע המלחמות שמנהלת ממשלת ארה"ב ברחבי תבל, ולרשתות של כמה חברות נוספות שמייצרות ציוד עבור צבא ארה"ב, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

לפי שעה לא ברור איזה מידע נגנב על ידי ההאקרים האנונימיים, אם בכלל. עם זאת, רשתות המחשבים של לוקהיד-מרטין – יצרנית הנשק הגדולה בעולם – כוללות מידע רגיש רב על מערכות נשק עתידית וטכנולוגיות צבאיות הנמצאות בשימוש כוחות צבא ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן.

מומחים בתחום של אבטחת רשתות מחשבים אומרים כי אין חברה או גוף ממשלתי כלשהו שמסוגל להקים רשת אבטחה שתהיה חסינה מפני פריצות של האקרים, דיווחה רויטרס.

לפי ההערכות, הצליחו ההאקרים לפרוץ לרשתות של לוקהיד-מרטין באמצעות מידע שהשיגו בחודש מרץ, כאשר פרצו לרשת המחשבים של חברת האבטחה RSA, שמערכת אבטחת הרשתות שלה משמשת את לוקהיד-מרטין. הדיווח על הפריצה לרשתות לוקהיד-מרטין עוררה בהלה בקרב חברות רבות אחרות שהמשתמשות במערכות של RSA לאבטחת רשתות המחשבים שלהן.

בעשור האחרון זינקו רווחי לוקהיד מרטין ומנייתה הודות לשפע החוזים הקשורים למלחמות שמנהלת ארה"ב. כמה מבכירי לוקהיד מרטין אף נמנו על אדריכלי הפרויקט למאה האמריקנית החדשה – אשר סיפק את הצידוק האינטלקטואלי לפלישת ארה"ב לעיראק.

ויליאם הרטונג מדבר על עלייתו של הקומפלקס צבאי-תעשייתי וסיפורה של קבלנית הנשק הגדולה בארה"ב – לוקהיד מרטין. ראיון מתוך התוכנית Democracy Now.

לוקהיד מרטין נחשבת לאחת החברות המושחתות ביותר בתעשיות הבטחוניות האמריקאיות. כך למשל, בשנות ה-70 היתה החברה מעורבת בשערוריות תשלומי שוחד לראשי ממשלות יפן ואיטליה ולבכירים באינדונזיה וסעודיה. כמה מבכירי החברה, כדרכם של מנהלים בתעשיות בטחוניות, אף נוטלים חלק בתופעת "הדלת המסתובבת", במסגרתה נודדים הבכירים בין תפקידים בטחוניים בממשל לבין משרות בתעשיות הצבאיות. בזכות "הדלת המסתובבת" הצליחה לזכות לוקהיד בסובסידיות ממשלתיות בשנות ה-90.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
דגלים לבנים
ICY ו-SOT | Know Hope
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew