ארצם של האנשים החופשיים: רקדו ונעצרו

ארצם של האנשים החופשיים? קומץ אנשים שרקדו בדממה סמוך לאנדרטת תומאס ג'פרסון בבירת ארה"ב, וושינגטון, נעצרו בכוח על ידי המשטרה. ג'פרסון כזכור, היה מהאבות המייסדים של בארה"ב ומחבר הכרזת העצמאות האמריקאית, ונודע בעמדותיו בזכות חירויות הפרט ובמיוחד חופש ביטוי.

בית משפט בארה"ב פסק באחרונה כי חל איסור על ריקוד ליד אנדרטת ג'פרסון, בטענה כי הדבר עלול "לפגוע בכבוד המקום ולהפר את אווירת השקט והשלווה". הפסיקה ניתנה במשפטה של צעירה שנעצרה לאחר שרקדה מול האנדרטה ביום הולדתו של ג'פרסון. בעקבות הפסיקה, החליטה קבוצה קטנה של אנשים לרקוד במחאה לצלילי מוסיקה באוזניות סמוך לפסלו של ג'פרסון.

לא חלפו אלא דקות ספורות וחמישה מהרוקדים נעצרו על ידי שוטרי פארק פוטומק בו נמצאת האנדרטה. תוכלו לשפוט בעצמם מי היו אלו שבאמת הפרו את "אווירת השקט והשלווה" באנדרטה. בין הרוקדים העצורים נימנה אדם קוקש, כתב ערוץ הטלוויזיה הרוסי באנגלית RT. צפו בראיון עמו לאחר שחרורו ממעצר.

"האבות המייסדים הבינו שהדרך היחידה שהניסוי האמריקאי יצליח היא שאנשים יילחמו על זכויותיהם ועל חופש הביטוי", אמר ג'ארד דנמן, רוקד אחר שנעצר באנדרטת ג'פרסון. לא קשה לנחש לצד מי היה עומד ג'פרסון בעניין הזה. הוא הרי היה זה שאמר פעם כי "עץ החירות טעון השקיה מפעם לפעם בדמם של פטריוטים ושל רודנים".

ארצם של האנשים החופשיים, עלאק.

עוד בענייני ריקוד, אנדרטאות וטמטום משטרתי:
קצין בועות סבון
רקדני הטנגו של יומנגו ("אני גונב" בספרדית) בפעולה בברצלונה
המשוריינים של באב אל-ואד הם פברוק מבוים
מי גנב את זנב סוסתו של פסל אלכסנדר זייד?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.