מוטציה ראשונה עקב האסון ביפן

שלושה חודשים לאחר שרעש אדמה וגלי צונאמי גרמו להתכה בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה ביפן, נחשף מקרה ראשון של מוטציה של בעל חיים עקב חשיפה לקרינה רדיואקטיבית בסביבת תחנת הכוח.

ארנב ללא אוזניים נולד סמוך לאזור סביב תחנת הכוח שממשלת יפן הורתה על פינוי תושביו, דיווח ערוץ החדשות RT. סרט חובבים של הארנב הגביר את החשש כי הסיכון הרדיואקטיבי באזור רב יותר משהעריכו עד כה.

בחודש שעבר הודתה חברת טפקו, המפעילה את תחנת הכוח בפוקושימה, כי התרחשה התכה גרעינית בשלושה כורים בתחנה בעקבות רעש האדמה וגלי הצונאמי. במסיבת עיתונאים שערכה הנהלת טפקו אישרה החברה כי מוטות הדלק של כורים מספר 1, 2 ו-3 הותכו כבר בימים הראשונים שלאחר רעש האדמה וגלי הצונאמי שהכו ביפן ב-11 במרץ. המהנדסים של טפקו אשר נכנסו בחודש שעבר בראשונה לכור מספר אחד בפוקושימה, סיפרו כי ראו שהשליש העליון של מוטות הדלק של כור מספר 1 נחשפו לאוויר והותכו, ויצרו שלולית דלק רדיואקטיבי מותך.

עוד באותו עניין:
7 סיבות להקים עוד כורים גרעיניים
תנו לאטום לנצח

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew