שדה הקרב האחרון

השחקן ובמאי הקולנוע האמריקאי לאונרד נימוי, שהתפרסם בזכות תפקידו כ"ספוק" בסדרת המדע הבדיוני "מסע בין כוכבים", פרסם בשנת 2011 מכתב פתוח בו הביע תמיכה בפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס הרעיון של שתי מדינות לשני עמים וחלוקת ירושלים. במכתבו, דימה נימוי את הסכסוך באזורנו לאחד מפרקי "מסע בין כוכבים" שבו שני עמים נלחמים זה בזה עד לאחרון שבהם.

כך כתב נימוי במכתב:

"יתכן שאתם זוכרים פרק מסדרת הטלוויזיה המקורית בשם 'מי ייתן ויהיה זה שדה הקרב האחרון שלך' (Let That Be Your Last Battlefield). בפרק מופיעים שני גברים, מחצית גופם שחור ומחציתו לבנה, שהם הניצולים האחרונים ממלחמה שמנהלים עמיהם זה נגד זה במשך אלפי שנים. אולם צוות ספינת החלל 'אנטרפרייז' לא מצליח להבין על מה בעצם נלחמים שני הגברים.

עם זאת, לשני היריבים ברורה לחלוטין מהות המחלוקת ביניהם – אצל אחד מהם מחצית הגוף הימנית היא לבנה, ואילו אצל השני היא שחורה. מה גם שהם מוכנים להילחם עד מוות כדי להגן על זיכרון בני עמם שמתו כתוצאה ממעשי זוועה שבוצעו על ידי האחר.

היאחזות בהאשמת האחר מובילה בסופו של דבר לתבוסה. אמונה במיתוס יכולה להיות מלכודת, ששני הצדדים צריכים לנסות לחמוק ממנה, ולשאוף לפשרה".

עוד באותו עניין...

תגובה אחת

  1. TUVOK
    מרץ 02, 2015

    Live Long and Prosper.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew