מסתערבים נוסח ברצלונה

שוטרים סמויים ברחבי העולם נוהגים כדרך קבע להתסיס הפגנות כדי לספק תירוץ לשוטרים גלויים להפעיל אלימות כלפי המפגינים. לפעמים, מצליחים המפגינים לחשוף אותם.

בהפגנה שהתקיימה השבוע בברצלונה שבספרד במחאה על הקיצוצים בתקציב, תועדה בוידיאו קבוצה של שוטרים סמויים שיצרו פרובוקציה מכוונת. התקשורת, כדרכה, לא נתנה לעובדות לבלבל אותה, ומיהרה לדווח על אלימות מצד המפגינים.

מקרה דומה תועד לפני ארבע שנים בהפגנות נגד פסגת מנהיגי צפון אמריקה שנערכה במחוז קוויבק שבקנדה. שוטרים פרובוקטורים הצטרפו להפגנת עובדים, אולם ראש הוועד חצץ בינם לבין השוטרים הגלויים, הסביר להם כי מדובר בהפגנה שלווה וביקש מהם לעזוב את המקום ולהפגין במקום אחר. בסופו של דבר, בעקבות תיעוד במקרה, נאלצה המשטרה להודות כי אלו היו שוטרים סמויים.

גם אצלנו נעשה שימוש נרחב בשיטת פעולה זו. מסתערבים נוהגים להסתנן לתוך הפגנות פלסטיניות ולהשליך אבנים לעבר חיילים ושוטרים כדי לספק להם תירוץ להשתמש ברימוני הלם, גז מדמיע וכדורים מצופים גומי. Pigs will be Pigs.

עוד באותו עניין:
שוטרים הם ליצנים
"קצין בועות סבון"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew