10 מדענים מטורפים

בעולם שבו מדענים מגדלים אוזן על גב על עכבר, עוצרים דליפות נפט עם כדורי גולף ומייצרים אנטי-חומר שנפסל על ידי הטבע, נדמה שכבר אין צורך בדוקטורים בדיוניים מטורפים כמו פרנקנשטיין, סטריינג'לאב וג'קיל.

ובכל זאת, הנה רשימה של מדענים שמהווים מקור השראה לכל מדען מופרע שמכבד את עצמו.


 ד"ר ויקטור פרנקנשטיין 

רופא צעיר ושאפתן שהחליט שבשביל להבין את החיים יש להבין את מהות המוות. הוא מחבר איברים וחתיכות עור של אנשים מתים, ומצליח להפיח בהם חיים. מתוך הסרט הראשון שהופק בעקבות הרומן הנודע של הסופרת מרי שלי.


 ד"ר בונזן האני-דיו  

המדען המפורסם מסדרת הטלוויזיה "החבובות" – אשר על המצאותיו נמנים מכשיר לחידוד בננות, בגדים מתפוצצים ומכונה שהופכת זהב לגבינת קוטג' – נוהג לבדוק חלק מהמצאותיו על העוזר האומלל שלו, ביקר.


 ד"ר סטריינג'לאב 

מדען נאצי לשעבר שמציג בפני נשיא ארה"ב תוכנית שתבטיח את הישרדות המין האנושי לאחר שמתברר כי מלחמה גרעינית כוללת הפכה לבלתי נמנעת.


 ד"ר אמט בראון 

ללא מכונת הזמן שהמציא "דוק" לא היו יכולות להתרחש הרפתקאותיו של מרטי מקפליי בטרילוגיית סרטי "בחזרה לעתיד".


 פרופסור פרינק 

המדען הגאון (מנת משכל 197) מסדרת הטלוויזיה "משפחת סימפסון" זוקף לזכותו שלל המצאות בהן גלאי סרקאזם, בית עם רגליים שבורח מפני פורצים, וגלולה נגד היריון שניתן לקחת שמונה חודשים אחרי המגע המיני. עם זאת, המצאותיו לא תמיד מניבות את התוצאות להן הוא מקווה.


 ד"ר רשע 

ד"ר רשע (Dr. Evil), אחיו של גיבור סרטי "אוסטין פאוורס" ונבל הסדרה, אשר רוקם ללא הפסק מזימות להשתלט על העולם. נחשב לפרודיה על דמויות הנבל בסרטי מרגלים משנות השישים, ובמיוחד סרטי ג'יימס בונד.


 ד"ר ג'קיל 

"ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד", ספרו של רוברט לואיס סטיבנסון, פורסם בשלהי המאה ה-19 ומאז עובד ללמעלה מ-100 סרטי קולנוע, שרק מעטים מהם היו נאמנים לספר המקורי. במרכז העלילה עומד המדען ד"ר ג'קיל שמגלה תרופה שמאפשרת לו להדחיק זמנית את הצד הטוב באישיותו. כאשר הוא בולע את התרופה, מראהו משתנה והצד האפל והאלים שבו פורץ החוצה בדמותו של מיסטר הייד.


 ד"ר פרנק נ. פורטר 

מדען פאנסקסואל מכוכב הלכת "טרנסקסואל" מתוך הסרט "מופע הקולנוע של רוקי" שמצליח לייצר במו ידיו גבר בלונדיני שזוף ומושלם. לרגל האירוע עורך פורטר הנהנתן והראוותני מסיבה בלתי נשכחת.


 פרופסור קאתברט קאלקוּ‏לוּ‏ס 

הפיסיקאי כבד השמיעה מסדרת הקומיקס וההנפשה "הרפתקאותיו של טינטין" מתהדר בלא פחות משלושה תוארי דוקטור, ולמרות כוונותיו הטובות הביא לעולם המצאות מיותרות כמו נשק השמדה המונית, טיל שמגיע עד לירח וטלוויזיה צבעונית.


 ד"ר מורו 

ד"ר מורו, מנתח מבריק שסולק מהאוניברסיטה בעקבות שערורייה של אתיקה רפואית, הקים באי נידח מעבדה בה הפך בעלי חיים ליצורים כמו אנושיים. גיבור ספרו של ה.ג'. וולס "האי של ד"ר מורו" הצליח להפוך חיות ליצורים העומדים על שתי רגליים ויכולים לדבר, באמצעות ניתוחים שבהם הצליב איברים שונים בין חיות, היפנוזה ופיתוח תודעה.


הרשימה מבוססת בחלקה על מצגת שהכין העיתון הבריטי "גרדיאן" בעקבות תערוכת המדע בדיוני שהוצגה בלונדון בקיץ 2011.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew