מנגנון התעמולה הישראלי ממשיך להביך את עצמו

מנגנון התעמולה הישראלי ממשיך להביך את עצמו. אחרי שבשבוע שעבר הפיצו משרדי החוץ וההסברה סרטון הסברה מפוברק נגד המשט לרצועת עזה, צץ סרטון תעמולה נוסף – מביך אף יותר מקודמו.

הסרטון – בו מוצגת מדינת ישראל בתור בחורה תמימה שנאלצת להתמודד עם פסיכולוג טראומטי ומטריד (המשט לעזה) – מנסה לגייס את הצלחתה של הגירסה האמריקאית של סדרת הטלוויזיה הישראלית "בטיפול" למאמץ הציג את פעילי זכויות האדם שמשתתפים במשט בתור רוצחים צמאי דם.

עם זאת, נדמה כי הסרטון משיג דווקא את התוצאה ההפוכה מזו שלה קיוו יוצריו. "מהסרטון אנו למדים כי 'ישראל' סובלת מפרנויה קשה, על גבול ההיסטריה", כתב דימי ריידר במגזין 972. איימי ניסטט, העובדת כמתרגמת בעיתון "הארץ", מגלמת את תפקיד הבחורה בסרטון, דיווחו מגזין 972 והעיתונאי האמריקאי מקס בלומנטל.

בשבוע שעבר נחשף כי משרדי החוץ וההסברה של ישראל הפיקו והפיצו סרטון הסברה מפוברק נגד המשט לרצועת עזה. בסרטון מבוים, מתחזה יחצ"ן תל-אביבי לפעיל זכויות הומואים שמנעו ממנו להשתתף במשט לעזה בשל נטיותיו המיניות.

ניסיון ההכפשה השקוף עורר גיחוך מהול בזעם בקרב משתתפים הומואים ולסביות במשט, דיווחה עמירה הס. ג'והן גרייסון, במאי סרטים ואחד הפעילים הבולטים של הספינה הקנדית במשט, תיאר כך את תגובתו הראשונית לאחר ששמע על הסרטון המפוברק.

"בהתחלה צחקתי, אחר כך רתחתי ואחר כך שוב צחקתי. חבר שלי מנון ואני מהווים את מעגל ההומואים הבלתי רשמי בספינה. בכל ספינה במשט יש כמה הומואים ולסביות, זה מובן מאליו וזה הטבע האנושי. מי יודע, אולי כשנחזור כבר יהיו יותר הומואים ולסביות על הסיפונים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew