סטיב ג'ובס מת: 2011 דווקא דומה ל-1984

הודעת הפרישה של מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, בחודש אוגוסט גררה שירי ההלל ופרצי ההערצה הבלתי נשלטים. אולם כל אלו מתגמדים כעת מול נחשול ההערצה שמציף את התקשורת בעקבות מותו של המהפכן-גאון-נביא-ומופת האנושיות שהביא לעולם את מקינטוש, אייפון ואייפד.

אולם דווקא ברגע זה בו משוכתבת ההיסטוריה של ג'ובס, ראוי לזכור כי מעל לכל הוא היה איש שיווק ממולח שהצליח לגרום לאנשים לרכוש דברים שהם לא באמת היו זקוקים להם. הוא גם היה איש עסקים דורסני ששכלל את שיטות המונופוליזם הטכנולוגי של ביל גייטס, וגייס בציניות את התחושות האנטי-ממסדיות של חובבי הטכנולוגיה כדי להקים אימפריה חובקת עולם אשר רודה בעובדיה – החל בסדנאות היזע של סין וכלה בחנויות המלוטשות שפתחה אפל במטרופולינים גדולים ברחבי תבל. כדרכם של תאגידים, אפל של ג'ובס גם לא היססה לרכוש ממשטרים אפלים חומרי גלם עבור שלל הגאדג'טים שלה.

בפרסומת הידועה של אפל משנת 1984 אומר הקריין "אפל תשיק השנה את מחשב מקינטוש – ואז תבינו למה 1984 לא תהיה כמו הספר 1984". יכול להיות שהוא צדק. אבל 2011 דווקא מאוד מזכירה את 1984.

הצטרפו למסע קצר לסין וקונגו כדי לראות מה מסתתר מאחורי האייפון והאייפד המגניבים שלך. סרטון מבית היוצר של הקריקטוריסט ואמן האנימציה מרק פיורי.

עוד באותו עניין:
האפליקצייה החדשה שלי לאייפון

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew