של מי הגוף הזה לעזאזל?

נערה אמריקאית שנכנסה להריון אך ילדה תינוק מת בשבוע ה-36 להריונה, מואשמת ברצח בטענה כי השתמשה בקוקאין וגרמה בכך למותו של העובר, דיווח העיתון "גרדיאן".

רני גיבס היתה בת 15 כאשר נכנסה להריון. אולם בדצמבר 2006, חודש לפני שהיתה אמורה ללדת, ילדה גיבס תינוק מת. כעת היא צפויה לעונש של מאסר עולם בבית כלא במדינת מיסיסיפי, למרות שהתביעה במשפט לא הציגה ראיות לכך שהסמים שצרכה גיבס היו קשורים באופן כלשהו למותו של העובר.

"אשה שעושה הפלה מרצונה אינה מבצעת פשע, אז איך יתכן שהפלה לא מתוכננת נחשבת לפשע, בין אם נגרמה על ידי נטילת סמים, עישון או כל סיבה אחרת?", אמר עורך הדין של גיבס.

גיבס היא האשה הראשונה במיסיסיפי שמואשמת ברצח בעקבות מותו של תינוק בטרם היוולדו. עם זאת, לא מדובר באירוע חריג בארה"ב. לפחות 38 מתוך 50 מדינות ארה"ב חוקקו חוקי רצח עוברים שנועדו להגן על נשים בהריון ועל עובריהן מפני התקפות אלימות מצד בני זוגן. עם זאת, בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בחוקים אלו כדי להגיש אישומים נגד הנשים עצמן.

כך למשל, בעיר אינדיאנפוליס, כלואה אשה בבית סוהר כבר שלושה חודשים בגין אישומים כי רצחה את התינוק שלה. האשה, בת 34, ניסתה להתאבד בחודש דצמבר באמצעות נטילת רעל עכברים לאחר שבן זוגה עזב אותה. היא הובהלה לבית החולים וחייה ניצלו. עם זאת, היא היתה בחודש השמיני של הריון, והתינוקת – שאותה ילדה שבוע לאחר ניסיון ההתאבדות – מתה כעבור ארבעה ימים.

במדינת אלבמה, בה כבר הוגשו עשרות אישומים מסוג זה, אירע מקרה אירוני במיוחד. אמנדה קימברו ערכה בדיקה רפואית שגרתית במהלך הריונה. בעקבות הבדיקה, העריכו הרופאים כי העובר של קימברו סובל מתסמונת דאון, והמליצו לה לבצע הפלה. קימברו סירבה בטענה כי היא אינה תומכת בהפלות. התינוק נולד מוקדם מהצפוי בניתוח קיסרי, ומת 19 דקות אחרי הלידה. כעבור שישה חודשים נעצרה קימברו בביתה והואשמה בכך שגרמה למות התינוק בשל צריכת סמים. "הייתי ממש המומה", אמרה קימברו, אשר מכחישה כי צרכה סמים. "איבדתי תינוק, זה די והותר".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew