גזענות בקניון שבעת הכוכבים: עובדת רשת הום סנטר פוטרה כי דיברה ערבית

רנין ג'אבר, קופאית בסניף של רשת הום סנטר בהרצליה, פוטרה לאחר ששוחחה עם חברותיה לעבודה בערבית – כך חשף השבוע האתר "פאנט" בשפה הערבית. "זו גזענות. מדוע אסור לי לדבר בערבית עם עובדות ערביות אחרות בזממנו הפנוי?", אמרה ג'אבר. ברשת הום סנטר הודו כי העירו לה על שיחותיה בערבית, אך טענו כי היא פוטרה מסיבות אחרות.

לפני כשנתיים התקבלה ג'אבר, בת 22 מטייבה, לעבודה כקופאית בסניף של הום סנטר בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. הסניף פתוח גם בשבתות ומועסקים בו עובדים ערבים רבים המפעילים אותו בשבת. עד לאחרונה היו מנהליה של ג'אבר מרוצים מתפקודה, אלא שלאחרונה הבחינה אחת המנהלות כי ג'אבר משוחחת עם חברותיה הערביות בשפה הערבית.

"היא הזמינה אותי למשרד ודרשה שאפסיק לדבר בערבית. אמרתי לה שאני מדברת בערבית בזמני הפנוי עם עובדות ערביות ולא עם הלקוחות, וזה מותר כי גם ערבית היא שפה רשמית. היא אמרה שזה לא מעניין אותה ודרשה שאפסיק. אמרתי לה שזו גזענות", סיפרה ג'אבר.

בימים האחרונים קיבלה רנין מכתב פיטורים ממעסיקיה בהום סנטר. "זו אפליה בוטה. פיטרו אתי על רקע גזעני כי העזתי לדבר עם חברותיי הערביות בערבית. לא ייתכן שהייתי עובדת טובה ומסורה ומפטרים אותי בגלל שדיברתי בערבית", אמרה ג'אבר.

לפני שנתיים, פוטרו שלושה תושבי טייבה מעבודתם בסניף רשת קרוקר בקניון שבעת הכוכבים בגלל לאומיותם. את המאבק בפיטורים הוביל אז חבר מק"י מתל-אביב שאף הוא הועסק ברשת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.