זינוק של 80% בדרישות רשויות החוק בישראל לקבל מידע אישי על גולשים

מספר הפעמים בהם דרשו רשויות החוק בישראל לקבל מידע אישי על גולשים ברשת זינק ב-80% לפי דו"ח השקיפות שפירסמה חברת האינטרנט גוגל.

לפי הדו"ח, הכולל מידע על התערבות ממשלתית ברשת במדינות ברחבי תבל, דרשה ישראל מגוגל מידע על גולשים 54 פעמים במהלך מחצית השנה השנייה של 2010 לעומת 30 פעמים במחצית הראשונה של השנה. גוגל נעתרה באופן מלא או חלקי ל-76% מהבקשות לקבלת מידע אישי על גולשים.

לשם השוואה, מספר הפעמים בהם דרשה ישראל לקבל מידע על גולשים בתקופה שאליה מתייחס הדו"ח היה גבוה יותר ממספר הדרישות מצד הרשויות במדינות כמו טורקיה (45 בקשות) וקנדה (38 בקשות) – למרות העובדה שמדובר במדינות הרבה יותר גדולות.

כמובן שיש מידה רבה של ציניות בכך שגוגל מפרסמת דו"ח שעוסק בפגיעה בפרטיות. החברה עצמה הרי נמצאת בעיצומה של פלישה גדולה לפרטיות שלנו, וגם הולכת ומהדקת את שיתוף הפעולה עם סוכנויות ביון.

ואם כבר בעניינים פרטיים עסקינן, על אסלת גוגל שמעת?

ולסיום, סרטון היכרות עם גוגל. שם עצם שהפך לפועל. מנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט, והחברה שחרטה על דיגלה את הסיסמה – Don't be evil.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew